Aktualności

Biłgoraj: Uczyli udzielania pierwszej pomocy, mówili o bezpiecznej kąpieli

Data publikacji 09.07.2018

Czym jest pierwsza pomoc, jakie obowiązki ratownicze spoczywają na osobach postronnych – to niektóre tylko z zagadnień jakie omówione zostały podczas „Dnia miodu i pieroga” organizowanego w Biszczy. W ramach akcji „ Bezpieczne wakacje” oraz „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci ćwiczyli z dziećmi i dorosłymi, jak postępować, gdy trzeba ratować ludzkie życie.

Wczoraj policjanci bilgorajskiej jednostki w ramach akcji „ Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad… wodą” wspólnie z ratownikiem medycznym i dzielnicowym z Posterunku Policji w Potoku Górnym  podczas organizowanego w Biszczy  „Dnia miodu i pieroga ”  ćwiczyli z dziećmi i  dorosłymi, jak postępować, gdy trzeba ratować ludzkie życie. Czym jest pierwsza pomoc, jakie obowiązki ratownicze spoczywają na osobach postronnych – to niektóre tylko z zagadnień, jakie omówione zostały podczas wczorajszego spotkania.

Policjanci omówili także jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej i w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, gdy nie ma lekarza w pobliżu albo nie dotarła jeszcze karetka. Dzięki uprzejmości PCK w Biłgoraju, zarówno dzieci jak i dorośli pod nadzorem policjantów mogli poćwiczyć resuscytację na fantomie. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Wszyscy chętni, którzy chcieli podjąć próbę ratowniczą na fantomie, zostali nagrodzeni.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad...wodą” policjanci wykonywali na fantomie resuscytację osoby dorosłej, która przestała oddychać a także resuscytację  osoby, która nie oddycha z powodu podtopienia. Omówili, czym różnią się te przypadki. Ponadto stróże prawa omówili, jak należy bezpiecznie zachować się nad wodą. Policjanci  przypomnieli o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w rejonach zbiorników wodnych.

A.P.    
 

Ładowanie odtwarzacza...