Aktualności

Janów Lub.: Rozmawiali o bezpiecznych wakacjach z uczestnikami obozu harcerskiego

Data publikacji 05.07.2018

Janowscy policjanci odwiedzili uczestników obozu harcerskiego, który został zorganizowany w Łążku Ordynackim. W związku z okresem wakacyjnym wypoczywającym dzieciom i młodzieży mundurowi przekazali wskazówki dotyczące bezpiecznych zachowań.

Janowscy policjanci w związku z trwającym okresem wakacyjnym spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Takie spotkanie odbyło się wczoraj z dziećmi i młodzieżą uczestnikami obozu harcerskiego, który trwa obecnie w Łążku Ordynackim.

W trakcie tych spotkań policjanci przekazują informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego w miejscu i poza miejscem zamieszkania. Przypominają zasady poruszania się po drogach, zasady bezpiecznego zachowania podczas prac polowych, uczulają na zagrożenia związane z obsługą maszyn i sprzętów rolniczych. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad …wodą” rozmawiają  o bezpiecznej zabawie nad wodą i kąpielach w miejscach dozwolonych.

Podczas wypoczynku musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Trzeba umieć mądrze korzystać z różnych atrakcji, które przynosi nam lato i wakacje, tak aby nie wyrządzić krzywdy sobie i innym. O tym powinnyśmy pamiętać wszyscy.