Lubartów: Festyny z udziałem policjantów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: Festyny z udziałem policjantów

Data publikacji 13.06.2018

Przez kilka ostatnich dni lubartowscy policjanci wzięli udział w festynach, które miały miejsce na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze rozdawali odblaski oraz prezentowali sprzęt wykorzystywany podczas ich codziennej służby. Spotkania przebiegały w radosnej atmosferze, były też doskonałą okazją do promocji zasad bezpieczeństwa.

   Od niedzieli do wtorku policjanci uczestniczyli w festynach, które miały miejsce na terenie powiatu lubartowskiego. W niedzielę odbyły się aż cztery takie imprezy. W Kocku, festyn zorganizowany został przez Szkołę Podstawową. Jego celem było wsparcie leczenia dwójki dzieci zamieszkałych na terenie gminy. Pozostałe imprezy plenerowe to Pikniki Rodzinne zorganizowane przy Zespole Szkół w Firleju i w Samoklęskach, a także  Powiatowa Biesiada Samorządowa „Niedziela u Sanguszków”, która odbyła się w Lubartowie. W poniedziałek i we wtorek funkcjonariusze odwiedzili również dzieci ze Szkół Podstawowych w Michowie i w Poizdowie. Te dwa ostatnie dni, mimo deszczowej pogody, nie wpłynęły negatywnie na frekwencję uczestników.

   Policjanci oprócz prezentacji policyjnych sprzętów, przeprowadzili akcję znakowania rowerów oraz zwracali uwagę na zagrożenia jakie mogą zdarzyć się podczas letniego wypoczynku. Funkcjonariusze ostrzegali m.in. przed zażywaniem niebezpiecznych substancji w tym tzw. dopalaczy oraz innych używek. Nie zabrakło również informacji dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, postępowania w kontaktach z nieznajomymi, również w świecie wirtualnym. Mundurowi oprócz odblasków, rozdawali także ulotki oraz inne gadżety promujące kampanię MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

   Spotkania te przebiegające w radosnej, pełnej uśmiechu atmosferze  były  także doskonałą okazją do promocji zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego.

E.S.