Lublin: Przedszkolaki z wizytą na III komisariacie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Przedszkolaki z wizytą na III komisariacie

Data publikacji 16.05.2018

Policjanci z III komisariatu gościli dzisiaj grupę lubelskich przedszkolaków. Ponad czterdziestoosobowa grupa z Przedszkola nr 79 w Lublinie miała okazję przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy oraz obejrzeć ich służbowy sprzęt. Pokój przesłuchań z lustrem weneckim, policyjne radiowozy, czy stanowisko dyżurnego zrobiły na zwiedzających niemałe wrażenie. Na koniec spotkania w sali odpraw maluchy zaprezentowały swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań.

Niecodzienna grupa gości odwiedziła policjantów z III komisariatu dziś przed południem. Były to dzieci z Przedszkola nr 79 w Lublinie. Ponad 40-osobową grupę maluchów w towarzystwie wychowawców oprowadzali po budynku komisariatu dzielnicowi. Policjanci przygotowali dla gości wiele atrakcji:  zwiedzanie wydziału dochodzeniowo-śledczego i wydziału prewencji, pokaz oznakowanego radiowozu, pokaz i przeznaczenie wykorzystywanego w służbie sprzętu.

Bardzo duże wrażenie na przedszkolakach wywarło zwiedzenie pokoju przesłuchań z lustrem weneckim i stanowisko dyżurnego. Maluchy miały możliwość sprawdzenia, jak rozmawia się przez policyjną stację radiową. Zobaczyły też sale policyjnej siłowni.  Kiedy na koniec spotkania dzielnicowi zebrali ich na sali odpraw, dzieciaki zaprezentowały swoją dużą wiedzę na temat bezpiecznych zachowań.

AK