Hrubieszów: „SpoKREWnieni służbą” w Hrubieszowie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Hrubieszów: „SpoKREWnieni służbą” w Hrubieszowie

Data publikacji 13.03.2018

Hrubieszowscy policjanci przyłączyli się do zbiórki krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym i podzielili się tym co najcenniejsze. W ramach akcji w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się akcja poboru krwi. Być może oddana przez mundurowych krew pomoże w przyszłości uratować czyjeś życie.

Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, ma na celu upamiętnienie i oddanie hołdu żołnierzom - bohaterom zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski.

W ramach tej akcji w miesiącu marcu, na terenie całej Polski organizowane są zbiórki poboru krwi. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie również aktywnie włączyli się w akcję oddania krwi, która odbyła się na terenie Hrubieszowskiego Domu Kultury. Przedsięwzięcie to, choć w głównej mierze mobilizujące służby mundurowe, stwarza możliwość dla wszystkich tych, którzy oddając krew, chcieliby pomóc innym.

Takie wspólne działania dają poczucie integracji wokół idei krwiodawstwa. Akcja mundurowych to przede wszystkim chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym, ale również promowanie idei honorowego krwiodawstwa. To zwrócenie uwagi jak szlachetny i szczytny jest to cel. Być może oddana krew pomoże w przyszłości uratować czyjeś życie.

E. K.