Puławy: Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku w Drzewcach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku w Drzewcach

Data publikacji 14.02.2018

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Drzewcach w gminie Nałęczów. 41-letni kierowca pojazdu marki Peugeot nie zastosował się do znaku „Stop” i wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy subaru. W wyniku zderzenia do szpitala trafili obaj kierujący oraz pasażer z subaru. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci z Nałęczowa prowadzą czynności w sprawie wypadku, do którego doszło wczoraj w Drzewcach. Kierujący pojazdem marki Peugeot, 41-latek z gminy Niemce jadąc od strony miejscowości Łopatki nie zastosował się do znaku „Stop” wymuszając pierwszeństwo na kierowcy subaru, który jechał od strony Wąwolnicy. Doszło do zderzenia pojazdów.

Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR, którym kierowca subaru, 30-letni mieszkaniec gminy Kurów został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Pozostali uczestnicy zdarzenia, tj. kierowca peugeota i pasażer subaru zostali przewiezieni do szpitala w Puławach. Życiu wszystkich uczestników wypadku nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowcy, który spowodował zdarzenie, a tym samym stworzył zagrożenie w ruchu drogowym zatrzymane zostało prawo jazdy.

E.R.K.