Lublin: Odpowie za kradzieże w Lublinie i włamanie w Austrii - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Odpowie za kradzieże w Lublinie i włamanie w Austrii

Data publikacji 11.01.2018

Policjanci z I komisariatu zatrzymali parę złodziei - 43-letniego mężczyznę i jego 37-letnią wspólniczkę. Obydwoje dokonywali przeróżnych kradzieży sklepowych. Ich łupami padły np. kurtka z wystawy wraz ze stojakiem, drogie sportowe buty, markowe okulary z salonu optycznego, czy telefon z lokalu gastronomicznego. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, a obydwoje sprawcy przyznali się do winy. Ponadto jak się okazało, 43-latek poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania za kradzież z włamaniem do sklepów, której dokonał na terenie Austrii. Jego łupem padła gotówka i artykuły o łącznej wartości ponad 200 tys. Euro. Wkrótce mężczyznę czeka ekstradycja.

43-letni mieszkaniec Lublina oraz jego wspólniczka zostali zatrzymani przez kryminalnych  z I komisariatu przed kilkoma dniami. Podejrzewali tę parę o kilka kradzieży, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta.

Do jednej z kradzieży doszło w sklepie z galanterią w centrum Lublina. Łupem sprawcy miała paść wisząca na wystawie  kurtka ze stojakiem oraz inna odzież damska o łącznej wartości ponad 6 tys. zł.

Z innego zgłoszenia wynikało, że ze sklepu kobieta i mężczyzna ukradli warte około 1 tys. zł. sportowe buty. Kiedy kobieta zagadywała sprzedawczynię, jej wspólnik wykorzystał ten moment i zabrał z półki obuwie.

Kolejna kradzież miała miejsce w jednym z salonów optycznych. Łupem padły markowe okulary o wartości około 1 tys. zł.

Kryminalni z „jedynki”  wytypowali sprawców m.in. na podstawie zabezpieczonych nagrań  z monitoringu. Zatrzymany 43- latek i 37-latka przyznali się do winy. Ponadto policjanci ustalili, że kobieta odpowiedzialna jest też za kradzież telefonu komórkowego i karty bankomatowej z lokalu gastronomicznego. Za pomocą skradzionej karty kobieta miała zapłacić za zakupy.

Zatrzymani przyznali się do winy i wkrótce odpowiedzą za popełnione przewinienie. Wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.  

To jednak nie wszystko, co tyczy się zatrzymanego  43-latka.  Mężczyzna ponadto poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania za kradzież z włamaniem, której dokonał na terenie Austrii. Do przestępstwa doszło w maju ubiegłego roku. Mężczyzna włamał się na teren dwóch firm. Jego łupem padły pokrycia pulpitów, części garderoby oraz gotówka. Straty oszacowano na łączną kwotę ponad 200 tys. Euro.

Dzisiaj 37-latek został doprowadzony do sądu, który wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu. Wkrótce czeka go ekstradycja i odpowiedzialność przed austriackim wymiarem sprawiedliwości.

AK