Opole Lub.: Nielegalne papierosy, tytoń i alkohol w Poniatowej - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Nielegalne papierosy, tytoń i alkohol w Poniatowej

Data publikacji 10.01.2018

Opolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli wczoraj nielegalny alkohol i papierosy. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem ponad 360 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, ponad 100 litrów nielegalnego alkoholu, ponad 4,5 kilograma suszu tytoniowego oraz sprzętu do wyrobu papierosów. Straty Skarbu Państwa szacowane są na blisko 16 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu właścicielowi kontrabandy grozi do 3 lat więzienia.

Opolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podejrzewali, że mieszkaniec Poniatowej może mieć na swojej posesji papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj rano wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno - Skarbowego pojechali do domu mężczyzny i podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, znaleźli w garażu ponad 360 paczek papierosów różnych marek bez  polskich znaków akcyzy, ponad 100 litrów cieczy o zapachu alkoholu, ponad 4,5 kg suszu tytoniowego oraz urządzenia do wyrobu papierosów. 52 – latek został zatrzymany. 

Łączna wartość strat na podatku akcyzowym spowodowana przez nielegalny proceder 52 – latka została oszacowana na blisko 16 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Właściciel nielegalnego znaleziska przyznał się do winy. Wyjaśnił, że nielegalne  przedmioty zakupił na własny użytek w Lublinie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia, a także wysoka grzywna.