Jechali na "dwóch gazach", bez uprawnień i wymaganych dokumentów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Jechali na "dwóch gazach", bez uprawnień i wymaganych dokumentów

Data publikacji 30.12.2017

Wizytą w komendzie Policji rozpoczął się sylwestrowy weekend dla dwóch łęczyńskich kierowców. Ich jazda „na dwóch gazach” zakończyła się kontrolą drogową Policji. Z kolei dziś rano inny kierujący zdarzył się z sarną. Policjanci przed szaleństwami noworocznej zabawy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę.

Piątkowej nocy policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. O pierwszym z nich Policja została powiadomiona przez czujnego obywatela, który zwrócił uwagę na nietypowe manewry kierującego. Policjanci zatrzymali pirata drogowego kierującego citroenem na ul. Polnej w Łęcznej. Poddali 41-letniego mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Delikwent wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna, nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie kontroli nie dysponował dokumentami ubezpieczenia OC oraz dowodem rejestracyjnym pojazdu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł na ul. Piłsudskiego w Łęcznej. Tym razem kontroli drogowej został poddany 19– letni mieszkaniec Łęcznej, który podróżował fordem focusem. Okazało się, że kierujący jedzie na „podwójnym gazie” ponieważ zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu przekraczała 0,5 promila. Młodzieniec podróżował ze swoją koleżanką, która stwierdziła że również jest pijana. Mundurowi sprawdzili mężczyznę policyjnych bazach danych i ustalili, że jego prawo jazdy zostało już zatrzymane w związku z podejrzeniem kierowania w stanie po użyciu alkoholu. Podczas kontroli dokumentów samochodu okazało się, że ford nie posiada ważnych badań technicznych, zaś kierowca nie dysponuje niezbędnymi dokumentami w postaci polisy OC i dowodu rejestracyjnyego.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu sądowego do 5 lat.  

Do grona pechowców w sobotni ranek dołączył podróżujący hondą mężczyzna. Pod jadący w Turowoli drogą krajową nr 82 samochód wybiegła sarna. Zwierzę zginęło na miejscu. Samochód został uszkodzony, ale na szczęście kierujący samochodem nie doznał obrażeń.

Policjanci przed szaleństwami noworocznej zabawy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność, rozsądek i rozwagę. Okres sylwestrowo-noworoczny to także czas zwiększonej pracy funkcjonariuszy, którzy bedą dbać o bezpieczenstwo tych, którzy powrać bedą z sylwestrowych zabaw.  Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole.

MG