Przewoziła nielegalne papierosy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Przewoziła nielegalne papierosy

Data publikacji 07.12.2017

Ponad 1.600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na polski rynek. Działania policjantów z Białej Podlaskiej doprowadziły do ujawnienienia nielegalnego towaru, który w samochodzie marki SsangYong przewoziła mieszkanka Terespola. W bagażniku pojazdu funkcjonariusze znaleźli kontrabandę zawiniętą w foliowe worki.

Wczoraj bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informację, że krajową „dwójką” na trasie Terespol – Biała Podlaska będzie poruszał się samochód osobowy marki SsangYong Kyron, w którym mogą być przewożone wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci wczesnym rankiem rozpoczęli  obserwację przypuszczalnej trasy przejazdu pojazdu. Pozwoliła ona na zatrzymanie wytypowanego auta, do którego doszło w Białej Podlaskiej.

Okazało się, że samochodem podróżuje 39-latka z Terespola. Przeszukanie pojazdu potwierdziło przypuszczenia policjantów. W bagażniku samochodu ujawnili oni ponad 1.600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które były zawinięte w foliowe worki. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku prawie 37.000 złotych.  

Jeszcze wczoraj 39-latka usłyszała zarzut naruszenia przepisów karno – skarbowych, do popełnienia którego przyznała się.  Kobieta skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niej samochód, którym była przewożona akcyza.  

WL