Kraśnik: Areszt za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 12.08.2017

Pod zarzutem usiłowania zabójstwa sąd aresztował na trzy miesiące 27-letniego mieszkańca Kraśnika, który w minioną środę ugodził nożem 58-letnią kobietę. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wbiegł do sklepu, w którym pracowała kobieta. Pokrzywdzona z licznymi ranami trafiła do szpitala. Jak się okazało 27-latek w chwili popełnienia czynu miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

    W środę po godzinie 16.00 mieszkaniec Kraśnika poinformował patrol pełniący służbę, że pod blokiem zaatakowana została kobieta. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali  zakrwawioną kobietę, która krzyczała, że została ugodzona nożem przez mężczyznę. Będący na miejscu policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa. Ranna kobieta została przewieziona karetką pogotowia do szpitala.

   Jak ustalili policjanci, mężczyzna wbiegł do sklepu, w którym pracowała kobieta i trzymając w ręce nóż groził jej pozbawieniem życia, a następnie wtargnął za ladę i przytrzymując kobietę, zadał jej kilka uderzeń nożem kuchennym. Kobiecie udało się uwolnić i wybiec ze sklepu. Jak się okazało 27-latek w chwili popełnienia czynu miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W piątek sąd zadecydował o 3 miesięcznym areszcie dla niego, może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

MW-B.