Aktualności

Włodawa: Konsultacje społeczne w Urszulinie

Data publikacji 11.02.2016

Zagrożenia występujące wśród młodych ludzi, bezpańskie psy i kłusownictwo to główne problemy zgłaszane podczas konsultacji społecznych zorganizowanych w Urzędzie Gminy w Urszulinie. Wczorajsze spotkanie zorganizowane w celu przekazania najważniejszych założeń mapy bezpieczeństwa skłoniło wszystkich zebranych do gorącej dyskusji na temat głównych zagrożeń występujących w ich miejscu zamieszkania i działań, które należy podjąć aby je rozwiązać.

    Wczoraj w Urzędzie Gminy w Urszulinie odbyły się kolejne konsultacje społeczne dotyczące tworzenia mapy zagrozeń. W spotkaniu oprócz Komendanta Komisariatu w Urszulinie – asp. szt. Jarosława Lange, dzielnicowych i innych policjantów obecni byli przedstawiciele 3 gmin, które swoją działalność obejmuje komisariat. Swoją obecnością zaszczycili: wójtowie gmin Hańsk, Stary Brus i Urszulin, dyrektorzy i pracownicy placówek oświatowych,  przewodniczący rad gmin, strażacy OSP, pracownicy i kierownicy gminnych ośrodków pomocy społecznej, pracownicy Poleskiego Parku Narodowego oraz mieszkańcy.

    Konsultacje społeczne rozpoczęło przedstawienie przez Komendanta Komisariatu stanu bezpieczeństwa na terenie każdej gminy, którą swoją działanością obejmuje komisariat. Następnie zostały zaprezentowane główne założenia Krajowej Mapy Zagrozeń Bezpieczeństwa w Polsce. Na koniec odbyła się dyskusja podczas której każdy uczestnik mógł wypowiedzieć się na temat zauważalnych przez niego zagrożeń i problemów. Głównymi problemami dostrzeżonymi przez uczestników debaty to zagrożenia występujące wśród młodych ludzi jak: agresja, cybeprzemoc, uzależnienie od narzędzi telekomunikacyjnych czy dostęp do substancji psychoaktywnych. Inne problemy zgłaszane przez mieszkańców to: bezpańskie psy, kłusownictwo czy problem wypalania traw.

      Niewątpliwie spotkanie zorganizowane w celu przekazania głównej koncepcji tworzenia map zagrożeń skłoniło wszystkich zebranych do gorącej dyskusji na temat problemów występujących w ich miejscu zamieszkania  i wspólnych działań które należy podjąć aby je rozwiązać.

E.T.

 

 

 

Powrót na górę strony