KWP: Policyjni pływacy na podium

Data publikacji 02.12.2014

III miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli policjanci z lubelskiego garnizonu Policji w Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu, które odbyły się w minioną sobotę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 7 medali, w tym 6 złotych i jeden brązowy.

W minioną sobotę – 29 listopada w  Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Na starcie stanęło 133 zawodników. Oprócz 39 policjantów, w zawodach udział wzięło  82 strażaków, 1 strażnik miejski, 1 strażnik graniczny i 10 studentów szkoły.

Zawodników z lubelskiego garnizonu Policji reprezentowali: st. post. Robert Kawęcki z KMP w Lublinie, sierż. Emil Raczyński z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie, sierż. Ewelina Kuśmierz z KP w Bełżycach oraz nadkom. Małgorzata Bigos z Sekcji Psychologów KWP w Lublinie.

W klasyfikacji generalnej jednostek I m-ce zajęła KW PSP Łódź, II m-ce KW PSP Katowice, a III m-ce SG SP Warszawa. W klasyfikacji drużynowej jednostek  Policji Ki miejsce wywalczyli zawodnicy z  WSPol Szczytno, II miejsce zajęli policjanci  CBŚ/KWP Katowice. Podczas mistrzostw rozdanych zostało w sumie 114 medali. Nasi policyjni pływacy reprezentujący KWP w Lublinie zdobyli III miejsce. Lubelscy policjanci wywalczyli łącznie 7 medali, w tym sześć złotych i jeden brąz. Złote krążki powędrowały do policjantek: Małgorzaty Bigos i Eweliny Kuśmierz.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Paweł Jankowski, a najlepszą zawodniczką Natalia Szczytko, oboje studenci WSPol. Najlepszym Policjantem Mistrzostw okazał się Damian Iwaniuk z OPP KSP Warszawa, a najlepszą policjantką Katarzyna Kowalczyk, również reprezentująca KSP  w Warszawie.