Tomaszów Lubelski: Turniej poświęcony pamięci sierż. Pawła Korczyńskiego

Data publikacji 02.04.2012

W sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim odbył się turniej piłki siatkowej poświęcony pamięci sierż. Pawła Korczyńskiego. W zawodach pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim uczestniczyło 6 drużyn. Policyjna drużyna zajęła II miejsce, przegrywając w finale po zaciętym meczu z drużyną Oldboys Tomasovia.

W lutym ubiegłego roku w wieku 29-lat po ciężkiej chorobie zmarł nasz kolega sierż. Paweł Korczyński. Służbę w policji rozpoczął w 2007 roku. Wielokrotnie reprezentował tomaszowską komendę w zawodach sportowych. W sobotę, koledzy chcąc uczcić jego pamięć zorganizowali turniej piłki siatkowej. Gośćmi honorowymi byli rodzice, siostra oraz żona Pawła.
W zawodach wzięło udział 6 drużyn, w tym dwie reprezentacje KPP w Tomaszowie Lubelskim, reprezentacja PSG Hrebenne, PSG Łaszczów, Oldboys Tomasovia oraz Tabasco Team.
          W zaciętej walce, pierwsza reprezentacja naszej komendy, zajęła II miejsce, ulegając w finale drużynie Oldboys Tomasovia. Ponadto jeden z zawodników tomaszowskiej drużyny został wyróżniony statuetką dla najlepiej atakującego turnieju. W skład policyjnego zespołu, który zajął II miejsce w turnieju, weszli: Patryk Nowak, Krzysztof Majdański, Konrad Ostrowski, Jarosław Sienkiel – najlepiej atakujący turnieju, Radosław Umer i Jerzy Rusin. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki. Gratulujemy zawodnikom obu tomaszowskich drużyn.