Aktualności

Lublin: Ojciec i syn zatrzymani

Data publikacji 06.11.2006

Czy będą odpowiadać za napaść na policjantów?

Policjanci zatrzymali 20-latka i jego ojca.
 
Pierwszy z nich nie chciał poddać się kontroli drogowej, a 46-letni ojciec zachowując się agresywnie utrudniał pracę policjantom. Czy ta interwencja zakończy się przedstawieniem zarzutu czynnej napaści na funkcjonariuszy?
 
Na to pytanie odpowie prowadzone w tej sprawie śledztwo, ustalone zostanie także czy kierowca był trzeźwy.
Wczoraj, w godzinach porannych policjanci na ul. Niepodległości zauważyli samochód marki Opel, którym według uzyskanej informacji mogli poruszać się uczestnicy bójki. Informacja ta pochodziła od anonimowej osoby.
 Gdy samochód zatrzymał się, policjant podszedł do kierowcy, poprosił go o okazanie dokumentów oraz pozostanie w samochodzie. Kierowca odmówił i wysiadł z pojazdu twierdząc jednocześnie, że policjant nie ma prawa go legitymować. W czasie wysiadania,
z Opla wypadła mu składana, metalowa pałka. Mężczyzna próbował uciekać. W czasie zatrzymania kierowca Opla był agresywny, szarpał się, wyrywał
i wyzywał policjantów. Ojciec, który pojawił się na miejscu, utrudniał policjantom zatrzymanie syna i ich znieważył. Obaj okazali się mieszkańcami Lublina, w wieku 46 i 20 lat.
Po doprowadzeniu do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie 20-latek zaproponował policjantom 500 złotych za ich zwolnienie, a gdy policjanci postąpili zgodnie z prawem powiadamiając o próbie korupcji dyżurnego, zostali posądzeni o kradzież pieniędzy z portfela.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Sprawę wyjaśnia Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.
Policja ustala również czy faktycznie doszło wcześniej do bójki i kim jest jeden z pokrzywdzonych, który w czasie interwencji podał fałszywe dane osobowe.
Przy okazji warto przypomnieć o obowiązkach kierowcy i pasażerów w czasie kontroli drogowej. Przede wszystkim uczestnik ruchu jest obowiązany stosować się do poleceń i sygnałów oraz wskazówek wydawanych przez kontrolującego.
W przypadku podania przez kontrolującego sygnału do zatrzymania pojazdu kierujący tym pojazdem jest obowiązany:
1)      zatrzymać pojazd;
2)      trzymać ręce na kierownicy i nie wysiadać z pojazdu, chyba, że zażąda tego kontrolujący;
3)      na polecenie kontrolującego:
a)        wyłączyć silnik pojazdu,
b)        włączyć światła awaryjne.
Kierujący pojazdem lub pasażer pojazdu mogą wysiadać z kontrolowanego pojazdu wyłącznie za zezwoleniem kontrolującego.
Powrót na górę strony