Puławy: Bezpieczne ferie w powiecie puławskim – kontrole autokarów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Bezpieczne ferie w powiecie puławskim – kontrole autokarów

Data publikacji 14.01.2020

W związku z trwającymi w naszym województwie feriami zimowymi, policjanci z Puław prowadzą działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Kontrolowane są zimowiska, przeprowadzane pogadanki z dziećmi i ich opiekunami, a także sprawdzane są autokary i busy wiozące najmłodszych na wypoczynek. Poza tym, podczas wzmożonych kontroli drogowych policjanci zwracają uwagę na prawidłowość przewożenia dzieci oraz trzeźwość kierujących. Zachęcają też do zgłaszania kontroli autokarów.

Policjanci z Puław prowadzą działania dotyczące bezpiecznych ferii zimowych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Organizowane są pogadanki dla dzieci i młodzieży oraz kontrolowane zimowiska. Funkcjonariusze przypominają jak bezpiecznie poruszać się po drogach w zimie i w jaki sposób spędzać czas, aby nie ulec wypadkowi.

Przypominamy wszystkim rodzicom i opiekunom, że mogą zgłosić wyjazd autokaru z dziećmi i poprosić o kontrolę policyjną. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod nr – 81 8890242, 81 8890321, 81 8890290 lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Puławach, ul. Wojska Polskiego 6. Kontrole autokarów dokonywane są na błoniach miejskich przy ul. Słowackiego.

E.R.K