Łęczna: Zatrzymani sklepowi złodzieje - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Zatrzymani sklepowi złodzieje

Data publikacji 14.01.2020

Policjanci z łęczyńskiej patrolówki zatrzymali uciekających bmw trzech mężczyzn i kobietę, którzy tego dnia okradli dwa sklepy w powiecie łęczyńskim. Łupem sprawców padły wyroby alkoholowe, spożywcze i artykuły chemiczne. Cała czwórka odpowie wkrótce za sklepowe kradzieże. Dodatkowo kierujący autem 26-latek usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i pod wpływem alkoholu, ucieczkę przed policyjną kontrolą a także znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich.

Wczoraj w godzinach południowych dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia, z którego wynikało, że osoby poruszające się pojazdem marki BMW dokonały kradzieży towaru ze sklepów w Nadrybiu i Ludwinie. W wyniku penetracji pobliskiego terenu funkcjonariusze z patrolówki ujawnili w miejscowości Dratów opisywane BMW.

Kierowca  pojazdu pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania zaczął uciekać. Zjechał z drogi publicznej na wał jeziora Dratów. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

W bagażniku samochodu mundurowi ujawnili skradzione w sklepach łupy. Był to alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą auta 26 latek miał blisko 3 promile w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania.

Dodatkowo w trakcie interwencji kierowca znieważył policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Ponadto samochodem podróżowało jeszcze troje pasażerów, którzy również byli nietrzeźwi. Mieli od 2 do 3 promili alkoholu w  organizmie.  

Kierowca BMW został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. 26 letni mieszkaniec Lublina odpowie za kradzieże sklepowe i szereg przestępstw, których dopuścił się w trakcie kontroli drogowej. Zarzuty kradzieży sklepowych usłyszą też pozostali zatrzymani.

IZ       

  • fot. Skradzione artykuły znajdujące się w bagażniku pojazdu
  • fot. samochód marki BMW
  • fot. skradzione artykuły w koszyku sklepowym