Włodawa: Z przedszkolakami o działaniach "Bezpieczne ferie" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Włodawa: Z przedszkolakami o działaniach "Bezpieczne ferie"

Data publikacji 14.01.2020

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku jest jednym z priorytetów włodawskiej Policji. Ferie zimowe to czas relaksu i dobrej zabawy, natomiast dla policjantów to okres wzmożonej pracy. Ostatnio odwiedzoną placówką było Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie.

W ramach działań pn. „Bezpieczne ferie" policjanci wszystkich jednostek Komendy Powiatowej Policji we Włodawie nieustannie prowadzą działania profilaktyczne, mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego odpoczynku podczas ferii zimowych.

Ostatnio odwiedzoną placówką było Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie. Funkcjonariusze podczas spotkań z dziećmi rozmawiają o bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku, uczą zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, szczególnie po zmroku, jak również w złych warunkach widoczności. Policjanci tłumaczą, że widzieć to nie to samo co być widocznym. To że my widzimy nadjeżdżający pojazd lub jego światła, to nie znaczy, że kierowca widzi nas. Dlatego tak ważne jest używanie elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu i przestrzeganie zasad poruszania się po drodze.

Ferie zimowe to też czas, kiedy policjanci w szczególny sposób działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze prowadzą kampanię informacyjno- edukacyjną, w ramach której promują odpowiedzialne postawy wśród narciarzy i snowboardzistów.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem wszystkim uczestnikom elementów odblaskowych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe we Włodawie.

K.ZP