Biała Podl.: Potrącił nieoświetlonego rowerzystę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Potrącił nieoświetlonego rowerzystę

Data publikacji 13.01.2020

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w m. Rossosz na ul. Wisznickiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 65-latek najechał na jadącego w tym samym kierunku nieoświetlonego rowerzystę. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu doznał obrażeń ciała. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 17:00 na ul. Wisznickiej w miejscowości Rossosz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 65-letni mieszkaniec Siedlec, na prostym odcinku drogi, najechał na poruszającego się w tym samym kierunku rowerzystę. Jednośladem kierował 34-letni mieszkaniec gm. Rossosz. Jak wstępnie ustalili mundurowi, rowerzysta nie posiadał wymaganego oświetlenia.

W chwili zdarzenia kierujący pojazdem był trzeźwy, natomiast badanie stanu trzeźwości rowerzysty potwierdziło w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia 34-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Sobotni wypadek w sposób tragiczny, ale bardzo wyraźny pokazuje, jak ważne jest prawidłowe oświetlenie roweru oraz posiadanie dodatkowych elementów odblaskowych. Pieszy lub rowerzysta staje się widoczny w reflektorach pojazdu stosunkowo późno, co kierującemu samochodem nie pozostawia wiele czasu na odpowiednią reakcję. Przypominany również, że "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" są szczególne narażeni na tragiczne skutki zdarzeń z ich udziałem.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze.

B.S.P.