Lubartów: Z uczniami o akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: Z uczniami o akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

Data publikacji 13.01.2020

Rozpoczynający się okres ferii zimowych dla wielu osób, a zwłaszcza dzieci i młodzieży wiąże się z wyjazdami z miejsca zamieszkania w celu aktywnego spędzenia ferii. Są to najczęściej wyjazdy zorganizowane w tereny narciarskie i rekreacyjne. Pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze prowadzą kampanię informacyjno- edukacyjną, w ramach której promują odpowiedzialne postawy wśród narciarzy i snowboardzistów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Zespole Szkół w Kocku odbyło się spotkanie asp. szt. Grzegorza Mazusia z dziećmi. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na stoku oraz podczas ferii zimowych w związku z rozpoczęcięm po raz czwarty ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy oraz snowboardzistów, a także poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Międzynarodowej Federacji narciarskiej FIS.  

Funkcjonariusz poruszył też temat odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów. Tematami dodatkowymi był również alkohol i inne używki. Policjant nawiązał do obowiązujących przepisów w tym zakresie i apelował o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.

J.S.