Aktualności

KWP: Rusza kolejna edycja konkursu „Policjanci w Służbie Historii”

Data publikacji 15.12.2019

IPN wraz z KGP organizują IV edycję konkursu „Policjanci w służbie historii”, który dedykowany jest dla uczniów policyjnych klas mundurowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Minister SWiA. Jego celem jest zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

Rusza kolejna już, IV edycja konkursu „Policjanci w służbie historii”. Będzie to edycja szczególna, gdyż w 2020 roku przypada okrągła rocznica Bitwy Warszawskiej i Zbrodni Katyńskiej.  Laureaci wezmą udział w zagranicznym wyjazdowym seminarium edukacyjnym. Konkurs adresowany jest do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem jest zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią Policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazują zdobytą wiedzę innym.

Podobnie jak w poprzednich latach można zgłaszać swoje prace przez cały czas trwania konkursu, jednak tylko zespoły zarejestrowane do 10 stycznia 2020 roku mogą liczyć na udział w warsztatach, które odbędą się pomiędzy 16 stycznia a 28 lutego 2020 r.

Zapraszamy uczniów klas mundurowych do udziału w kolejnej edycji konkursu i odwiedzenia strony dedykowanej konkursowi: Policjanci w służbie historii ►

K.K.