Aktualności

KWP: Puchar Fair Play i V miejsce dla KWP w Lublinie w XVI Halowych Mistrzostw MSWIA w Piłce Nożnej

Data publikacji 02.12.2019

W XVI Halowych Mistrzostwach Polski MSWiA w Piłce Nożnej "MIELNO 2019" uczestniczyło 17 drużyn z całej Polski. Reprezentacja KWP w Lublinie w klasyfikacji końcowej zajęła V miejsce. Ponadto lubelscy policjanci otrzymali Puchar Fair Play. To kolejny turniej, w którym nasza reprezentacja zajęła miejsce w czołówce.

W dniach 26 – 29 listopada odbyły się XVI HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MSWiA W PIŁCE NOŻNEJ "MIELNO 2019" w których uczestniczyło 17 drużyn z całej Polski. Garnizon Lubelski reprezentowała drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która ostatecznie zajęła V miejsce oraz otrzymała Puchar Fair Play.

W pierwszych dwóch dniach turnieju odbywały się rozgrywki grupowe. Nasza drużyna trafiła w drodze losowania do gr. B wraz z Reprezentacją Komendy Głównej Policji, KMP Bełchatów, KWP Białystok, KWP Szczecin, Reprezentacją ZW NSZZP woj. Zachodniopomorskiego. Rywalizację grupową nasz drużyna rozpoczęła od wygranego meczu 1:0 z KMP Bełchatów, kolejne spotkanie również wygrała 1:0 z Reprezentacją ZW NSZZP woj. Zachodniopomorskiego. W trzecim meczu grupowym przeciwnikiem była Reprezentacją Komendy Głównej Policji, która okazała się silniejsza i zwyciężyła 3:1. Ostatnie dwa mecze zakończyły się wynikiem remisowym 2:2 z KWP Białystok oraz 1:1 z KWP Szczecin. Zmagania grupowe nasza reprezentacja zakończyła na II miejscu i awansowała do ćwierćfinału.

Przeciwnikiem w ćwierćfinale była Reprezentacja Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która wygrała zeszłoroczny turniej. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia więc drużyny przystąpiły do rzutów karnych, których zwycięzcą okazała się Reprezentacja Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dzięki czemu awansowała do dalszej części rozgrywek i ostatecznie zwyciężyła w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce  – Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej,

II miejsce – Komenda Główna Policji,

III miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi,

IV miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach,

V miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Puchar „Fair Play” – Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Należy podkreślić, że to kolejny turniej, w którym reprezentacja KWP w Lublinie zajęła miejsce w czołówce. Życzymy wielu dalszych sukcesów.

K.K.