Parczew: Debata społeczna w Dębowej Kłodzie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Parczew: Debata społeczna w Dębowej Kłodzie

Data publikacji 02.12.2019

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Dębowej Kłodzie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu na terenie gm. Dębowa Kłoda oraz powiatu parczewskiego. Debata była podsumowaniem poprzedniego spotkania policji z lokalnym społeczeństwem, gdzie mieszkańcy zgłaszali swoje spostrzeżenia na rzeczy dla nich dokuczliwe oraz kwestie poprawy bezpieczeństwa.

W ubiegły czwartek w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Dębowej Kłodzie odbyła się debata społeczna z udziałem policjantów oraz mieszkańców gminy Dębowa Kłoda i powiatu parczewskiego. Spotkanie było podsumowaniem poprzedniej debaty jaka odbyła się w marcu bieżącego roku,  na której mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi i spostrzeżenia na rzeczy dla nich uciążliwe oraz na kwestię poprawy bezpieczeństwa. Społeczeństwo zgłaszało nam między innymi problemy z dzikimi wysypiskami śmieci, spożywaniem alkoholu w miejscu niedozwolonym czy też przekraczaniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. W debacie wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Parczewie insp. Krzysztof Kozyra wraz ze swoim zastępcą podkom. Mariuszem Kawalerskim. Oprócz kierownictwa parczewskiej komendy w debacie uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów, prokuratury oraz straży leśnej i pożarnej.

Po przedstawieniu zagadnień dotyczących wykroczeń, których charakter ma negatywny wpływ na poczucie ogólnie pojętego bezpieczeństwa, omówiono działania takich aplikacji jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Przedstawiono także program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Spotkanie zakończyło się obszerną dyskusją i przekazaniem przez mieszkańców kolejnych uwag i spostrzeżeń na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

A.Ł.