Lublin: Czujne oko monitoringu miejskiego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Czujne oko monitoringu miejskiego

Data publikacji 13.11.2019

2 promile alkoholu w organizmie miał 19-letni kierowca mazdy. Mieszkaniec Lublina wpadł w ręce policjantów, dzięki reakcji miejskiego monitoringu. Operator kamery zwrócił uwagę na mazdę, której kierowca jechał „wężykiem”. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

   Informację o tym zdarzeniu policjanci uzyskali z miejskiego monitoringu. Operator powiadomił dyżurnego KMP w Lublinie o podejrzanym samochodzie poruszającym się „wężykiem” ulicą Furmańską. Na miejsce skierowani zostali wywiadowcy. Funkcjonariusze na bieżąco informowali byli o przemieszczającym się pojeździe.

   Do zatrzymania doszło na ulicy Sądowej. Jak się okazało za kierownicą mazdy siedział 19-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna znajdował się pod widocznym działaniem alkoholu. Podczas badania alkomatem okazało się, że w organizmie miał 2 promile alkoholu.

  19-latek już usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KG

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.7 MB)