Aktualności

Lublin: „I Ty możesz uratować życie”- akcja lubelskiej drogówki i WPR

Data publikacji 08.10.2019

Mundurowi z lubelskiej drogówki wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Pogotowia Ratowniczego przeprowadzili akcję pod hasłem „I ty możesz uratować życie”. W sposób szczególny zwracano uwagę na bezpieczeństwo w pobliżu przejść dla pieszych. Podczas akcji wszystkie osoby mogły skorzystać z instruktarzu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Lublin wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Pogotowiem Ratowniczym uczestniczyli wczoraj w akcji pod hasłem „I Ty możesz uratować życie”. Funkcjonariusze, podczas przeprowadzanych kontroli pojazdów zwracali uwagę na konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Przypominano kierującym o konieczności  używania świateł mijania, zapinania pasów bezpieczeństwa oraz o zakazie korzystania z telefonów wymagających trzymania w ręce słuchawki lub mikrofonu. W sposób szczególny policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców w pobliżu przejść dla pieszych.

Podczas kontroli sprawdzano stan trzeźwości kierujących. Wszyscy poddani kontroli drogowej mieli możliwość skorzystania z krótkiego instruktarzu z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzonego przez ratowników medycznych. Na zakończenie kontroli drogowej każdy otrzymał element odblaskowy.

KG