Aktualności

Lublin: „Poszli na czerwonym” – oto skutki

Data publikacji 04.04.2019

Publikujemy nagrania dwóch zdarzeń drogowych, których można było uniknąć, gdyby kierujący zastosowali się do sygnalizacji świetlnej. Oba wypadki zostały zarejestrowane przez centrum monitoringu wizyjnego miasta Lublin. Nagrania doskonale pokazują jak irracjonalne bywają zachowania niektórych kierujących. Pamiętajmy, że każde tego typu zachowanie na drodze niesie ze sobą skutki a przecież kierujący nie odpowiada tylko za swoje życie i zdrowie ale także innych uczestników ruchu.

   9.00 na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z al. Unii Lubelskiej

   Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 9.00 na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z al. Unii Lubelskiej. Kierujący audi a4 wjechał na skrzyżowanie w czasie kiedy sygnalizator pokazywał czerwone światło a pojazdy mające zielone już wjeżdżały na skrzyżowanie. Kierujący audi a4, 28-latek z powiatu świdnickiego był trzeźwy. Jego pojazd zderzył się ze skodą. Trzy osoby w tym dwójka dzieci zostały ranne.

al. Jana Pawła II z ul. Granitową

   Drugie zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Granitową. Kierujący volvo także wjechał „na czerwonym” na ruchliwym skrzyżowaniu w czasie gdy jeden z pojazdów mający zielone światło zdążył nawet zjechać ze skrzyżowania. Doszło do zderzenia z fiatem, po którym volvo przewrócił się na bok.

   Opublikowany monitoring doskonale pokazuje jak irracjonalne bywają zachowania niektórych kierujących. Pamiętajmy, że każde tego typu zachowanie na drodze niesie ze sobą skutki a przecież kierujący nie odpowiada tylko za swoje życie i zdrowie ale także innych uczestników ruchu.

AF.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.73 MB)

Powrót na górę strony