Aktualności

Puławy: Policjanci oddali krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data publikacji 08.03.2018

Puławscy policjanci włączyli się do akcji „SpoKREWnieni służbą” odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministra Obrony Narodowej. Akcja została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych żeby uczcić święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski i potrwa do końca marca.

W akcję włączyli się również puławscy policjanci, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Puławach mł. insp. Sylwestrem Śliwką.

Dzisiaj rano w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Puławach funkcjonariusze honorowo oddali krew, przy czym warto podkreślić, że nie była to jednorazowa akcja. Nasi policjanci oddają krew regularnie już od lat, pomagając w ten sposób osobom potrzebującym.

W ostatnim czasie uregulowali też kwestię honorowego krwiodawstwa zakładając Koło Honorowych Dawców Krwi przy KPP w Puławach. Przewodniczącym Koła został dzielnicowy st. sierż. Adam Sokołowski, regularnie oddający krew, ostatnio w ramach Walentynek w Zespole Szkół Nr 3 w Puławach. Celem działalności naszych kolegów jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i organizowanie zbiórek krwi aby pomóc jak największej liczbie osób.

E.R.K.