Aktualności

Nie daj się okraść. Zachowaj ostrożność na cmentarzu!

Data publikacji 25.10.2017

Koniec października to czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. Wracając myślami do minionych lat, do wspomnień niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie, o wartościowych rzeczach, które mamy ze sobą. Pamiętajmy, że w tym okresie może dochodzić do większej ilości kradzieży dokonywanych na cmentarzach. Złodzieje zabierają torebki, saszetki, portfele i telefony komórkowe. Nie dajmy się okraść!

Ostatnie dni października to czas, kiedy większość mieszkańców naszego województwa odwiedza nekropolie. Porządkujemy groby, wspominamy bliskich. Często pogrążeni w zadumie zapominamy o własnym bezpieczeństwie.

Pamiętajmy ! W tym okresie może dochodzić do większej ilości kradzieży.  Złodzieje najczęściej zabierają torebki, saszetki, portfele, czy telefony komórkowe. Tracimy pieniądze, dokumenty czy karty bankomatowe.   Nie stwarzajmy przysłowiowej okazji złodziejowi, który tylko czeka na taką sytuację. Nie zabierajmy ze sobą  na cmentarz dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów.

Zostawiają samochód na parkingu zadbajmy również o to  by nie pozostały w nim żadne wartościowe przedmioty.  Mogę one stać się łatwym łupem dla złodzieja. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o  tym natychmiast Policję. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy. Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego domu podczas naszej nieobecności.

Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

W ramach akcji „Znicz” cmentarze, przystanki i targowiska patrolowane będą również przez policjantów ubranych po cywilnemu. Funkcjonariusze z wydziałów wywiadowczych doskonale znają metody przestępców. A dzięki temu, że wtapiają się w tłum, mogą skutecznie wyławiać z tłumu np. kieszonkowców.

R.L.R.

Łuków: Razem zadbajmy o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

Świdnik: Akcja "Znicz 2017"

Lublin: Nie daj się okraść. Zachowaj ostrożność na cmentarzu!

Hrubieszów: Policja ostrzega przed złodziejami

Chełm: Zachowajmy ostrożność przed nadchodzącym świętem

Janów Lub.: Policjanci przestrzegają - uważajmy na złodziei

Biała Podl.: Odwiedzając groby bliskich zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Kraśnik: Akcja „Znicz 2017”- zadbajmy o swoje bezpieczeństwo

Łęczna: Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo podczas wizyty na grobach bliskich

Krasnystaw: Wszystkich Świętych 2017

Radzyń Podl.: Zbliża się Wszystkich Świętych – zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Opole Lub.: Święto Zmarłych. Policjanci radzą:

Tomaszów Lub.: Bezpiecznie na groby bliskich

Ryki: Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Parczew: 1 Listopada. Uważajmy na kradzieże

Biłgoraj: Porządkując groby uważajmy na to by nie stać się ofiarą kradzieży

Puławy: Zadbajmy o bezpieczeństwo przed nadchodzącym świętem

Lubartów: Uwaga na cmentarnych złodziei!

Zamość: Odwiedzając groby bliskich – uważajmy na kradzieże

Włodawa: Akcja Znicz we Włodawie – apel o rozwagę i ostrożność!

Powrót na górę strony