Zamość: Zamojskie dzieciaki kręci bezpieczeństwo - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Zamojskie dzieciaki kręci bezpieczeństwo

Data publikacji 21.06.2017

Za kilka dni zabrzmi w szkołach ostatni dzwonek. Dla uczniów z pewnością będzie dzwonił radośnie oznajmiając początek wakacji. Aby letni wypoczynek minął szczęśliwie i bez przykrych niespodzianek policjanci w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" rozmawiali z uczniami o bezpiecznych zachowaniach.

Policjanci z Zamościa zajmujący się problematyką nieletnich gościli w szkole podstawowej w Kalinowicach i zamojskiej "ósemce". Podczas spotkań z uczniami rozmawiali na temat zasad bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Uczestnicy spotkania usłyszeli jak zachować się nad wodą, gdzie można się kąpać i na co zwracać uwagę aby być bezpiecznym. Wszystko w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" objętej honorowym patronatem Ministra SWiA. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków. Podczas spotkań mundurowi opowiadali również również o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji spędzanych w miejscu zamieszkania, obozach czy koloniach. Wszystko po to by letni wypoczynek minął szczęśliwie i bez przykrych niespodzianek.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie zaprezentowali prace plastyczne, których tematem przewodnim był "Bezpieczny wypoczynek nad wodą". Zwycięzcy konkursu nagrodzeni zostali upominkami.

Przeprowadzone spotkania zainaugurowały działania w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą". W czasie wakacji policjanci będą uczestniczyć w półkoloniach, obozach i innych formach wypoczynku, przypominając dzieciom i młodzieży o tym, jak bezpiecznie i wesoło spędzać wolny czas.    

JK