Aktualności

Zatrzymani za czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz handel ludźmi

Data publikacji 16.12.2020

Kryminalni z KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji oraz handlem ludźmi. Grupie szefowała 37-letnia Iwona G. Wraz z nią policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24 do 72-lat. Od lutego br. zwerbowali około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie całego kraju. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem wykorzystując jej stan bezradności.

policjanci prowadzą zatrzymaną kobietę po schodach

Do zatrzymań mężczyzn wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej oraz jej liderki doszło jednocześnie w kilku miejscach kraju. Lubelscy kryminalni z komendy wojewódzkiej weszli równocześnie do mieszkań w Bydgoszczy, Lublinie oraz mniejszych miejscowości w powiecie opolskim i radomskim. Jak wynika z ustaleń policjantów sprawcy działali od lutego br. na terenie całego kraju poprzez tzw. „mieszkaniówki”.

policjanci prowadzą zatrzymanego

W wynajmowanych prywatnych mieszkaniach usługi seksualne świadczyły zwerbowane kobiety, a zyski z tego procederu trafiały do organizatorów. Jedną z co najmniej 20 kobiet, sprawcy zmusili podstępem wykorzystując jej stan bezradności. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która prowadzi śledztwo. Tam usłyszeli zarzuty handlu ludźmi oraz czerpania korzyści z uprawiania prostytucji przez kobiety.

Za przestępstwo handlu ludźmi kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności. Dziś zatrzymani zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

komisarz Andrzej Fijołek

 

  • policjanci prowadzą zatrzymanego do nieoznakowanego radiowozu
  • policjanci prowadzą zatrzymaną do nieoznakowanego radiowozu
  • policjanci prowadzą zatrzymanego do nieoznakowanego radiowozu