Zdarzenia na drogach powiatu, apelujemy o rozwagę! - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zdarzenia na drogach powiatu, apelujemy o rozwagę!

Data publikacji 28.07.2020

Wczoraj na drogach powiatu bialskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których obrażenia odniosły 2 osoby-kierowcy pojazdów. W obydwu przypadkach ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę za kierownicą i zdjęcie nogi z gazu.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15:30 na ul. Prostej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 46-letni mieszkaniec miasta, na łuku mokrej jezdni, stracił panowanie nad jednośladem wywracając go. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i  trafił do szpitala.

Pół godziny później w miejscowości Krzywowólka- Kolonia doszło do kolejnego zdarzenia. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Audi, 28-letni mieszkaniec gm. Sławatycze również na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Audi zjechało na prawe pobocze i uderzyło w drzewo. W obydwu przypadkach kierujący pojazdami byli trzeźwi, a prawdopodobną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

B.S-P