Policjanci kontrolują autobusy komunikacji miejskiej - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjanci kontrolują autobusy komunikacji miejskiej

Data publikacji 16.07.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą wzmożone kontrole autobusów komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają uprawnienia, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców. W uzasadnionych przypadkach prowadzone są testy na zawartość narkotyków.

kom. Kamil Gołębiowski odpowiada na pytania dziennikarzy.

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących komunikacją miejską oraz uczestników ruchu drogowego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą wzmożone kontrole autobusów komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają uprawnienia kierujących, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców. W uzasadnionych przypadkach przeprowadzane są również testy na zawartość narkotyków w organizmie.

Policjant pokazuje narkotest.

Dotychczasowe kontrole pokazują, że lubelscy kierowcy odpowiedzialnie podchodzą do swojego zawodu. Policjanci podczas ostatnich kilku dni przebadali kilkudziesięciu kierowców. Podczas prowadzonych sprawdzeń, funkcjonariusze nie ujawnili żadnych osób znajdujących się pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

Policjant podczas kontroli autobusu.

Wzmożone kontrole będą nadal kontynuowane.

Policjanci podczas kontroli autobusu.

Radiowóz w tle autobusy MPK.

K.G.