Spotkania policjantów z dziećmi odpoczywającymi na półkoloniach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Spotkania policjantów z dziećmi odpoczywającymi na półkoloniach

Data publikacji 07.07.2020

Biłgorajscy policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na półkoloniach organizowanych na terenie powiatu biłgorajskiego. Mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji zarówno nad wodą jak i w górach a także podczas wypoczynku w domu. Przypominali także o bezpieczeństwie na drodze i zagrożeniach jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.

   Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” spotkali się dziećmi  biorącymi udział w półkoloniach organizowanych na terenie powiatu biłgorajskiego. Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. W trakcie spotkań omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w wodzie. Policjanci z zachowaniem środków ostrożności i obowiązujących obostrzeń tłumaczyli najmłodszym jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Rozmawiali również o niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać podczas wakacji w miejscu zamieszkania, wypoczynku na wsi jak i na drodze oraz sposobach ich uniknięcia.

    Nie można również zapominać o bezpieczeństwie na drodze. Szczególnie teraz podczas wakacji na drogach panować będzie wzmożony ruch. Policjanci w trakcie spotkań przypominali jak ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, które mogą uratować nam życie. Na koniec każdego spotkania policjanci życzyli dzieciom bezpiecznych i spokojnych wakacji.

JK