Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 04.07.2020

Cztery nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości blisko 50 tysięcy zł "działały" w lokalu na terenie Hrubieszowa. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

    Hrubieszowscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wraz z funkcjonariuszami celno-skarbowymi z Krajowej Administracji Skarbowej oraz ze Straży Granicznej w Chłopiatynie skontrolowali jeden z lokali na terenie Hrubieszowa pod kątem urządzania nielegalnych gier na automatach.

   W lokalu ujawnili cztery udostępnione dla graczy maszyny. Okazało się, że na urządzeniach tych znajdują się gry zawierające elementy losowości, a automaty wypłacają pieniądze za uzyskane w trakcie gry punkty. Maszyny zostały zabezpieczone przez Krajową Administrację Skarbową do dalszego postępowania.

   Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

E. K.