Nieprawidłowe zawracanie przyczyną kolizji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nieprawidłowe zawracanie przyczyną kolizji

Data publikacji 03.07.2020

31-latek kierując volkswagenem był nietrzeźwy. W organizmie miał promil alkoholu. Jego stan wyszedł na jaw po kolizji, do której doszło w Zamościu na ul. Dzieci Zamojszczyzny, gdzie kierujący toyotą nieprawidłowo zawracając zderzył się z volkswagenem 31-latka. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 31-latek odpowie przed sądem.

Do zderzenia osobówek doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Zamościu na ul. Dzieci Zamojszczyzny. Powiadomieni policjanci zajęli się wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący osobową toyotą, 53-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna zawracając nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem. Po zderzeniu volkswagen dachował.

Załoga karetki pogotowia do szpitala przewiozła kierowcę oraz pasażerkę podróżujących toyotą oraz kierowcę volkswagena. Po udzielonej pomocy medycznej obaj kierujący oraz kobieta opuścili placówkę służby zdrowia.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem marki Toyota był trzeźwy, natomiast kierowca volkswagena, 31-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn w organizmie miał promil alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 31-latek odpowie przed sądem. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Dokładny przebieg kolizji i jej okoliczności ustalają policjanci. Ta sprawa również trafi na sądową wokandę. W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ruchem kierowali policjanci. Dbając o to, aby każdy z podróżujących tamtędy mógł bezpiecznie przejechać w pobliżu miejsca zdarzenia.

Policjanci ponownie apelują o przemyślane manewry na drodze oraz o trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że siadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. A decyzje podejmowane przez kierujących mogą mieć wpływ na czyjeś zdrowie, a nawet życie. Dlatego też mając tego świadomość zachowajmy ostrożność, rozwagę i trzeźwość.

D.K-B.