Aktualności

Motorowerem z promilami, sądowym zakazem i „elektronicznym dozorem”

Data publikacji 03.07.2020

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 71-letniemu motorowerzyście, którego zatrzymał inny kierowca. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo zatrzymany 71-latek odbywał karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Wczoraj po godzinie 18:00 z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się telefonicznie kierujący osobówki, który poinformował o zatrzymanym motorowerzyście. Ze zgłoszenia wynikało, że zatrzymany mężczyzna jechał „wężykiem” po drodze w Gołaszynie, że najprawdopodobniej jest pod działaniem alkoholu.

Mundurowi którzy dojechali we wskazane miejsce ustalili, że zatrzymanym motorowerzystą był 71-latek z gminy Łuków. Przypuszczenia kierowcy osobówki potwierdziły się. Po badaniu okazało się, że kierujący jednośladu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 71-latek był już w przeszłości karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, aktualnie obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a teraz odbywa karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu, grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

M.J.765