Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila

Data publikacji 03.07.2020

Nawet 2 lata pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 36-letniej mieszkance gm. Księżpol, która wsiadła za kierownicę citroena mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w płot. Teraz stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20:00 w miejscowości Wolaniny. Policjanci wstępnie ustalili, że 36-letnia mieszkanka gm. Księżpol kierując samochodem m-ki Citroen na łuku drogi w miejscowości Wolaniny straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie posesji znajdujące się przy drodze poważnie uszkadzając zarówno płot jak i samochód. W trakcie czynności przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że 36-latka była nietrzeźwa. Miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kierująca jak i jej pasażer nie odnieśli obrażeń. Policjanci zatrzymali należący do niej blankiet prawa jazdy oraz sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu.

Przed sądem stanie również 54-letni mieszkaniec gm. Łukowa, który minionej nocy około północy w miejscowości Kozaki został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Mężczyzna jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie wsiadł za kierownicę samochodu m-ki Ford mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Teraz 36-latka i 54-latek staną przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sąd może również orzec w stosunku do nich zakaz prowadzenia pojazdów.

J.K.