Nie pozostała obojętna widząc zagubionego chłopca - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nie pozostała obojętna widząc zagubionego chłopca

Data publikacji 28.06.2020

Dzięki odpowiedzialnej postawie przypadkowej osoby oraz sprawnym działaniom policjantów, 15 latek, który oddalił się z domu w gm. Bełżyce, wrócił pod opiekę rodziny. Chłopiec został zauważony przez mieszkankę Nałęczowa, gdy szedł w stronę Wąwolnicy. Nie był w stanie logicznie odpowiadać na pytania. Nie wiedział jak się nazywa i gdzie mieszka. Kobieta nie wahała się powiadomić służby. Do rodziny nastolatka dotarli puławscy policjanci zajmujący się poszukiwaniami.

    Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. Dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą z Nałęczowa do Wąwolnicy idzie nastoletni chłopiec, który najprawdopodobniej nie wie gdzie się znajduje. Kobieta, która zauważyła zdezorientowanego nastolatka, próbowała nawiązać z nim kontakt, ale chłopiec nie był w stanie logicznie odpowiadać na pytania. Nie wiedział jak się nazywa i gdzie mieszka. W związku z tym, mieszkanka Nałęczowa powiadomiła Policję.

    Policjanci z Nałęczowa, a następnie z Puław wykonali szereg czynności aby ustalić dane personalne i miejsce zamieszkania chłopca. Został on także przebadany przez lekarza karetki pogotowia, ale jego stan zdrowia nie wymagał hospitalizacji. W wyniku czynności policjantów zajmujących się poszukiwaniami, udało się ustalić, że odnaleziony to 15 letni mieszkaniec gm. Bełżyce, który ze względu na chorobę oddalił się z domu i nie potrafił znaleźć drogi powrotnej. Chłopiec trafił pod opiekę rodziców.

E.R.K