Uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu 80-letniemu kierowcy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu 80-letniemu kierowcy

Data publikacji 27.06.2020

Wzorową postawą wykazały się osoby, które widząc poczynania nietrzeźwego kierowcy na terenie ogródków działkowych uniemożliwiły mu dalszą jazdę. Policjanci ustalili, że 80-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Z uwagi na stan zdrowia karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

     Telefoniczna informacja do służb uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem marki Citroen 80-latek z Chełma chciał wyjechać z terenu ogródków działkowych w gminie Kamień.

    Postronne osoby podejrzewając, że może być nietrzeźwy zablokowały mu drogę i zamknęły główną bramę. Mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu. Z uwagi na stan zdrowia, mężczyzna został przekazany pod opiekę personelu medycznego.

    Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenia nie tylko dla siebie ale też dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby reagować w tego typu przypadkach. Nawet anonimowa informacja przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.
E.C.