Akcja ,,Jedź bezpiecznie i zdrowo" w Lubartowie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Akcja ,,Jedź bezpiecznie i zdrowo" w Lubartowie

Data publikacji 27.06.2020

,,Jedź bezpiecznie i zdrowo" to akcja profilaktyczna skierowana do kierowców, którzy w okresie letnim wsiadają ,,za kółko" i podróżują. Ma ona zwrócić uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności wszystkich uczestników ruchu drogowego.

    W związku ze zbliżającym się okresem urlopowym a także zwiększeniem ruchu na drodze, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce przygotował wspólną akcję profilkatyczną pn. ,,Jedź bezpiecznie i zdrowo". Celem działań jest uświadamianie kierowców o tym, jak ważne dla bezpieczeństwa kierowców jest zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także kultura jazdy oraz wzajemny szacunek uczestników ruchu. Akcja odbyła się 25 czerwca.

   W działaniach, które odbyły się w powiecie lubartowskim udział wzięli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Lubartowie a także pracownicy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Akcji towarzyszył również młody kierowca wyścigowy pochodzący z Lublina - Szymon Ładniak. Podczas kontroli drogowych uczestnicy akcji rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zapraszali do odwiedzenia Pałacu Zamoyskich w Kozłówce oraz rozdawali drobne gadżety.

J.S.