Areszt za włamanie i kradzież pieniędzy z kościoła - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Areszt za włamanie i kradzież pieniędzy z kościoła

Data publikacji 26.06.2020

Puławski sąd aresztował 28 latka, który ukradł z kościoła puszkę z pieniędzmi, a następnie włamał się do niej i zabrał gotówkę, przeznaczając ją na alkohol. Mężczyzna został rozpoznany przez Komendanta Powiatowego Policji w Puławach i zatrzymany niespełna dobę po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu.

Do kradzieży metalowej puszki z pieniędzmi doszło w tym tygodniu. Zawiadomienie w tej sprawie złożył proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach. Zabezpieczony został także zapis z monitoringu, na którym widać, jak sprawca wchodzi do kościoła, przygotowuje się do kradzieży, a następnie wynosi stojak na prasę wraz z przymocowaną do niego metalową puszką z pieniędzmi.

Niespełna dobę po otrzymaniu zgłoszenia, mężczyznę, którego wizerunek utrwaliły kościelne kamery, rozpoznał Komendant Powiatowy Policji w Puławach podinsp. Rafał Skoczylas. 28 letni mieszkaniec powiatu ryckiego został zatrzymany.

Wykonane w sprawie czynności, pozwoliły na ustalenie, że po wyjściu z kościoła, mężczyzna włamał się do metalowej puszki, niszcząc zabezpieczenie w postaci kłódki, po czym wyjął z puszki kilkadziesiąt złotych i wydał je na alkohol.

Ze względu na liczne przestępstwa, popełnione w przeszłości przez 28 latka, policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Wystąpili także do prokuratury z wnioskiem o jego aresztowanie. Prokurator przychylił się do wniosku Policji i dzisiaj puławski Sąd aresztował mężczyznę na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

E.R.K