Narkotyki ukrył w pojemniku po lodach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Narkotyki ukrył w pojemniku po lodach

Data publikacji 18.06.2020

Tymczasowy areszt dla 31-latka z Białej Podlaskiej, u którego w miejscu zamieszkania kryminalni zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz haszysz. Z zabezpieczonych narkotyków można by sporządzić ponad 1000 porcji dilerskich. Mężczyzna odpowiadać będzie w warunkach recydywy.

W miniony poniedziałek policjanci z Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy uzyskali informację z której wynikało, że 31-letni mieszkaniec miasta, w miejscu zamieszkania może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze weszli na teren wskazanej posesji, gdzie potwierdzili tą informację. Podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina, haszysz oraz marihuana. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad tysiąca porcji dilerskich tych narkotyków. Nielegalne środki ukryte były w pojemniku po lodach.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego  pieniądze w kwocie 3 tys. zł. 31-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Wczoraj bialski sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara może zostać zwiększona o połowę.

B.S.P.