Wpadł na kradzieży szparagów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Wpadł na kradzieży szparagów

Data publikacji 04.05.2020

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Karczmiska. Mężczyzna w sobotę został przyłapany na kradzieży szparagów. Słysząc, że właścicielka pola dzwoni na policję, sprawca uciekł pozostawiając rower oraz plecak ze szparagami. Nie zdołał jednak umknąć policyjnemu pościgowi i chwilę później był już w rękach funkcjonariuszy.

W sobotnie popołudnie dyżurny opolskiej policji przyjął zgłoszenie o tym, że mieszkanka Karczmisk ujęła kradnącego szparagi mężczyznę. Kiedy zgłaszająca próbowała zadzwonić na Policję, sprawca rzucił się do ucieczki, pozostawiając na miejscu rower oraz plecak ze skradzionymi szparagami. Policjanci z poniatowskiego komisariatu ruszyli do poszukiwań sprawcy. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 23 - letni mieszkaniec gminy Karczmiska.

Mężczyzna wstępnie przyznał się do kradzieży porzuconych szparagów. Wartość warzyw w plecaku została oszacowana na 150 złotych.

W trakcie dalszych czynności zgłaszająca oświadczyła, że w ciągu ostatniego tygodnia kilkakrotnie dochodziło do kradzieży szparagów z jej pola o łącznej  wartości około 1 tysiąca złotych. Policjanci w trakcie postępowania sprawdzą, czy za wszystkimi kradzieżami stoi zatrzymany mieszkaniec gminy Karczmiska. Dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.