Policjanci rozdawali maseczki mieszkańcom powiatu zamojskiego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjanci rozdawali maseczki mieszkańcom powiatu zamojskiego

Data publikacji 20.04.2020

Policjanci z zamojskiej komendy mieszkańcom naszego powiatu rozdawali maseczki ochronne, które otrzymali od instytucji, stowarzyszeń oraz lokalnych firm pomagających walczyć z epidemią koronawirusa. Mundurowi napotkane osoby pouczali o obowiązku noszenia maseczek, udzielali także krótkiego instruktażu, jak prawidłowo z nich korzystać.

Policjanci z zamojskiej komendy nieustannie sprawdzają zdyscyplinowanie mieszkańców naszego powiatu w walce z koronawirusem. Przypominają o obowiązku przestrzegania wprowadzonych ograniczeń. Od minionego czwartku obowiązuje nas nakaz poruszania się w przestrzeni publicznej w maseczkach zasłaniających nos i usta. Mundurowi z Zamościa podczas patrolowania miast i wsi zwracają uwagę, czy przemieszczające się osoby nakaz ten realizują.

Podczas weekendu policjanci w ramach wykonywania swoich zadań mieszkańcom naszego powiatu rozdawali maseczki ochronne. Maseczki trafiały do osób, które z różnych względów ich nie posiadały. Napotkanym osobom udzielali także krótkiego instruktażu, w jaki sposób prawidłowo korzystać z maseczki tak, aby spełniała ona swoje funkcje ochronne. Informowali także, w jakich sytuacjach należy osłaniać usta i nos.

Zamojscy stróże prawa podzielili się z mieszkańcami maseczkami, które otrzymują od różnych firm, stowarzyszeń i instytucji z terenu naszego powiatu, które pomagają służbom ratunkowym w walce z epidemią. Maseczkami, którymi podzielili się policjanci z mieszkańcami pochodzą m.in. z akcji charytatywnej #szyjemymaseczki „Widzialna Ręka Zamość i okolice”. W akcję zaangażowana jest zrzeszona na portalu społecznościowym grupa mieszkańców powiatu zamojskiego wspierająca osoby, które potrzebują pomocy w czasie panującej pandemii.

Weekendowa akcja to początek rozdawania maseczek, kolejne trafią do mieszkańców już w tym tygodniu.  

 

Przypominamy, że od 16 kwietnia do odwołania obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. Można to robić przy pomocy maski, ale i szalika, chusty lub kawałka tkaniny.

 

D.K-B.