Będąc na kwarantannie odwiedziła rodziców - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Będąc na kwarantannie odwiedziła rodziców

Data publikacji 06.04.2020

Karę pieniężną w wysokości 5 tys. zł wymierzył Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radzyniu Podlaskim wobec mieszkanki gm. Wohyń. Kobieta nie stosowała się do wytycznych służb sanitarnych i nie przebywała w miejscu wskazanym. Jak się okazało, pojechała do innej miejscowości z wizytą do rodziców.

Na początku kwietnia policjanci radzyńskiej jednostki pojechali do jednej z miejscowości w gminie Wohyń, aby ponownie zweryfikować czy mieszkające tam małżeństwo objęte kwarantanną stosuje się do zaleceń inspektora sanitarnego. Okazało się, że w domu przebywa tylko mężczyzna. Jego 27-letnia małżonka, po wcześniejszej kontroli policji zamówiła taksówkę i pojechała w odwiedziny do rodziców.

O zaistniałej sytuacji funkcjonariusze poinformowali Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radzyniu Podlaskim. W związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radzyniu Podlaskim nałożył na kobietę karę w drodze decyzji administracyjnej w wysokości 5 tys. zł.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 27-latka odpowie również przed sądem.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostańWdomu.

P.M.