Aktualności

Policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach i używają do patrolowania dronów

Data publikacji 30.03.2020

Hrubieszowscy policjanci podczas weekendu do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców powiatu oprócz sprzętu nagłaśniającego w radiowozach wykorzystywali drony. Policjanci apelują o przestrzeganie ograniczeń i proszą mieszkańców, by pozostali w domach.

Od kilku już dni hrubieszowscy policjanci w trakcie patrolowania ulic za pomocą sprzętu nagłaśniającego znajdującego się w radiowozach rozsyłają komunikat skierowany do mieszkańców o treści:

,,Tu Policja,

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronowirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów.

Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych”.

Oprócz sprzętu nagłaśniającego, do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców policjanci wykorzystują także drony. Dzięki temu zdecydowanie usprawnia to podejmowane przez funkcjonariuszy działania czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zaleceń.

W tym trudnym dla wszystkich okresie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się izolacji.

Jednocześnie informujemy, że wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

J.K.

  • policjanci podczas patrolowania miasta
  • policjanci podczas patrolowania miasta
  • policjanci podczas patrolowania miasta
Ładowanie odtwarzacza...