Łęczyńscy policjanci apelują - Zostańcie w domu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczyńscy policjanci apelują - Zostańcie w domu

Data publikacji 30.03.2020

Podczas minionego weekendu łęczyńscy policjanci nieustannie apelowali do mieszkańców naszego powiatu o pozostanie w domu. Na drogach, placach zabaw czy skwerach policjanci wykorzystując megafony umieszczone w radiowozach wygłaszali komunikaty głosowe zachęcające do pozostania w domach i ograniczenie wyjścia na zewnątrz do minimum. Działania funkcjonariuszy mają na celu ograniczenie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa dotyczących epidemii koronawirusa, łęczyńscy policjanci wykorzystując dostępne metody i apelują do społeczeństwa o pozostanie w domach. Od kilku dni policjanci poruszający się radiowozami wygłaszają przez głośniki komunikaty głosowe, w których znajdują się m.in. apele o pozostanie w domach, nie gromadzenie się i ograniczenia wychodzenia na zewnątrz do niezbędnego minimum. Działania funkcjonariuszy mają na celu dotarcie z informacją do jak największej liczby mieszkańców powiatu łęczyńskiego i przypomnienie o zachowaniu środków ostrożności, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Przypominamy, że w ostatnich dniach zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Pamiętajmy, aby wychodzić z domu tylko w niezbędnych sprawach i przemieszczać się maksymalnie do dwóch osób, z wyłączeniem rodzin. Apelujemy do mieszkańców powiatu łęczyńskiego: Zostańcie w domach!

I.Z.

Ładowanie odtwarzacza...