Zlekceważyli przepisy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zlekceważyli przepisy

Data publikacji 26.03.2020

Konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania ponieśli nastolatkowie, którzy sądząc, że nie zostaną zauważeni, świadomi obowiązujących ograniczeń wprowadzonych z uwagi na pandemię koronawierusa, spotkali się na parkingu przy ul. Plażowej w Zwierzyńcu. Za zlekceważenie przepisów otrzymali mandaty.

Późnym środowym wieczorem w Zwierzyńcu miejscowi policjanci patrolując ulice miasta na parkingu przy ul. Plażowej w okolicach stawów „Echo” zauważyli grupę młodych osób. Z uwagi na wprowadzone obecnie ograniczenia związane z grupowaniem się osób mundurowi postanowili sprawdzić cel spotkania. Napotkani, dwie 19-latki oraz dwóch młodych mężczyzn w wieku 21 i 23-lat powiedzieli policjantom, że spotkali się w celach towarzyskich. Oświadczyli również, że mają świadomość wprowadzonych ograniczeń, co do przemieszczania się i uczestniczenia w spotkaniach, jednak myśleli, że nikt ich w tym miejscu nie zauważy.

Osoby te zachowały się bardzo nieodpowiedzialnie i za swoje bezmyślne postępowanie poniosły konsekwencje, interwencja zakończyła się ukaraniem ich mandatami. Zgodnie bowiem z kodeksem wykroczeń kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscu publicznym podlega karze grzywny do 500 zł.

Panująca w kraju pandemia koronawirusa wymaga od nas wszystkich dużej odpowiedzialności i stosowania się do wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy, że obowiązujące aktualnie zasady bezpieczeństwa zostały wprowadzone dla bezpieczeństwa nas wszystkich, dla ochrony naszego zdrowia. Mające tego świadomość respektujmy obowiązujące prawo, stosujmy się do wprowadzonych ograniczeń, przestrzegajmy zaleceń służb i realizujmy polecenia instytucji państwowych.

D.K-B.