66-latek zlekceważył kwarantannę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

66-latek zlekceważył kwarantannę

Data publikacji 20.03.2020

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 66-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podczas kwarantanny domowej postanowił udać się na zakupy. Swoim zachowaniem zlekceważył nie tylko bezpieczeństwo własne ale również innych osób z którymi miał kontakt. Jego sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Wczoraj policjanci z IV komisariatu podczas sprawdzania osób objętych kwarantanną natrafili na przypadek niestosowania się do decyzji o przymusowej izolacji. Podczas kontroli małżeństwa z jednej z lubelskich dzielnic okazało się, że jeden z małżonków w tym czasie wyszedł na zakupy. Obecna w mieszkaniu kobieta, poinformowała policjantów, że mąż na chwilę wyszedł do innego pomieszczenia. Podczas oczekiwania mundurowi zauważyli, mężczyznę który wchodził z ulicy do budynku, a następnie pokazał się im w oknie. Jak się okazało 66-latek bezprawnie opuścił miejsce przymusowej kwarantanny.

Jego sprawą zajmą się policjanci z IV komisariatu. Funkcjonariusze przeprowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, za co może mu grozić kara do 5 000 złotych. Jeżeli okaże się, że potwierdzono zakażenie będzie odpowiadał z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

K.G.