Stracili uprawnienia za przekroczenie prędkości - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Stracili uprawnienia za przekroczenie prędkości

Data publikacji 12.03.2020

Kolejni kierujący przekonali się, że jazda z prędkością powyżej 100 km/h przez teren zabudowany niesie za sobą ryzyko i poważne konsekwencje. Zatrzymani przez policjantów za to wykroczenie otrzymali wysokie mandaty, punkty karne, a także na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest priorytetowym zadaniem policjantów z chełmskiego ruchu drogowego. Patrolując wczoraj drogi powiatu chełmskiego zwracali uwagę na wykroczenia popełnianie przez kierujących. Prowadząc pomiar prędkości jazdy zwracali uwagę na kierujących, którzy lekceważąc obowiązujące przepisy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Za to wykroczenie zatrzymali do kontroli drogowej pięciu kierujących. Siedzący za kierownicą mężczyźni za złamanie przepisów ruchu drogowego otrzymali mandaty karne, a ich konta zasilą dodatkowe punkty. Na najbliższe trzy miesiące stracili też uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zatrzymani w większości wczorajszych przypadków do kontroli drogowej kierujący, to efekt pracy chełmskiej grupy speed, która każdego dnia dba o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Policjanci zwracają szczególną uwagę na agresywne i niebezpieczne zachowania kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną powstawania niebezpiecznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego zwracajmy uwagę na obowiązujące przepisy ruchu drogowego i stosujmy się do nich.

E.C.